пʼятниця, 26 липня 2013 р.

Акція "Переможемо С" в Маріуполі

В м. Маріуполь Акція відбудеться
28.07.2013 в 16-00 на Міському пляжі поблизу готелю «Турист»

   У цей день представники громадських організацій Донецького регіону, державних установ, волонтери нагадають мешканцям про небезпеку інфікування вірусним гепатитом С, наслідки недбалого ставлення до хвороби.
   Одночасно ми хочемо нагадати місцевій владі та чиновникам установ охорони здоров’я про тисячі хворих на гепатит С людей, які позбавлені життєво-важливого лікування та вимагають затвердження обласної та державної програм з протидії поширенню вірусних гепатитів з виділенням необхідних бюджетних коштів.


Ціна зволікання  – життя хворих!!!

   Дата проведення: 28.07.2013 в 16-00
   Місце проведення: Міський пляж поблизу готелю «Турист»    Партнери Акції: Благодійна організація БО «Клуб «Майбутнє», МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», Товариство Червоного Хреста, Всеукраїнська мережа ЛЖВ, Рада спільнот Маріуполя «Юнайтер», ДГО «Агора».

Брифінг для журналістів відбудеться о 15-30 на місті проведення Акції.

  Основні питання брифінгу:
  • Наявна офіційна та неофіційна статистика  щодо  рівня поширення гепатиту С в місті та області;
  • Наслідки відсутності державної та обласної програм та бюджетних коштів на лікування;
  • Ознайомлення з відкритими зверненнями до Президента та мера міста.

   Під час заходів бажаючі зможуть:
- одержати практичні рекомендації з профілактики та діагностики вірусних гепатитів, основних дій у разі діагностування інфекції та при лікуванні;
- отримати від волонтерів та лікарів інформацію щодо профілактики вірусних гепатитів В та С;
- отримати сертифікати 50-% знижок на обстеження у лабораторіях м. Маріуполя.

   Підтримати вимоги акції можна буде шляхом підписання звернення до керівництва міста з вимогою звернути увагу на питання поширеності проблеми в Маріуполі задля розробки та впровадження міської програми з протидії поширенню вірусних гепатитів, профілактики та забезпечення проведення закупівель якісних та безпечних ліків за рахунок обласних бюджетів для всіх, хто їх потребує.

   Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ще 29 квітня 2013 року офіційно поширив інформацію про затвердження відповідної державної цільової програми, але нещодавно з’ясувалося, що  програма існує лише у вигляді проекту. В Харківської області відповідної програми не існує, є лише міська програма протидії, але її фінансування значно не відповідає потребам.

   За розрахунковими даними  в Україні понад 3,5 млн. людей інфіковані вірусними гепатитами. З них близько 1,2 млн. – вірусом гепатиту С. Найчастіше зараження відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому, більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки. Внаслідок відсутності державних закупівель та обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів є лише у двох фармацевтичних компаній), вартість курсу лікування гепатиту С в Україні становить від 110 до 160 тисяч гривень. Така ціна є недоступною для більшості наших співгромадян і часто є причиною побоювання чи небажання обстежуватися. Від вірусних гепатитів страждають не тільки дорослі, але й діти.   Всеукраїнська акція 28 липня проводиться в рамках кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні у червні 2012 р. за підтримки МФ «Відродження». Головна мета кампанії – остаточне затвердження Кабміном Державної цільової програми з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків, запровадження дієвих механізмів для подальшого зниження ціни на ліки, у т.ч. шляхом організації вітчизняного виробництва якісних медпрепаратів; налагодження достовірної системи збору статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С в країні.

Запрошуємо Вас взяти участь в освітленні цього заходу. Фото- і відеозйомка вітаються!)

  Контактна особа: Жадан Олександр Васильович, 096-22-44-553

Пенашкіна Євгенія Анатоліївна, 097-490-91-04

Немає коментарів:

Дописати коментар