Запрошуємо всіх на інформаційну акцію "Гепатит С - від інформування до рішучих дій!" під Міністерство охорони здоров'я України у вівторок, 15-го лютого на 13:45 - вулиця Грушевського, 7, біля головного входу. Збір біля метро Арсенальна на 13:30.
Акція без політичних і партійних гасел та символіки, сподіваємося, зрозуміло чому. Особливо розповідати що таке гепатит С і навіщо ми це робимо теж тут не потрібно.
Ми будемо:
- Роздавати всім працівникам міністерства інформаційні матеріали про гепатит і розповідати, що це за біда і що вони ПОВИННІ діяти;
- Підпишемо і передамо лист з вимогою активних дій у сфері доступу до діагностики та лікування в Україну; - Познайомимося і поспілкуємося між собою.
Поліграфія (буклети) - будуть. Плакати - намалюємо за вихідні, ідеї приймаються. Заявку в КМДА завтра скинемо.
Що потрібно для акції і підготовки:
- Поширити інфо про акцію в інтернеті (внизу постів є можливість поширити в фейсбуці, вконтакте, може в місцях де є зацікавлена аудиторія);
- Прийти;
- Запропонувати ідеї для плакатів;
- Взяти фотоапарат і пофоткать, якщо ви йдете;
- Покликати знайомих журналістів.
Це перший похід до Міністерства, сподіваємося, креатив і видовищність прийдуть з досвідом.
P.S. Відеокамера є, а ось мегафон не завадив би.
На сьогодні в Україні, за неофіційними даними, близько мільйона людей хворі на вірусний гепатит С. Офіційної статистики не існує, оскільки до 1-го липня 2009 року в Україні не проводилася реєстрація хворих на хронічні вірусні гепатити. Лише в жовтні 2009 року держава Україна публічно заявила про проблему, а в 2010 році МОЗ підготував «Концепцію Державної програми з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів». Проте й для хворих, і для потенційних хворих нічого не змінилося: сьогодні держава не займається профілактикою, діагностикою та лікуванням гепатиту С в Україні так само, як і до підписання цієї програми.
ВідповістиВидалитиДороговартісні діагностування та лікування ставлять життя людей у залежність від фінансових спроможностей родини.
Недостатньо кваліфікована медична допомога сприяє шарлатанству щодо хворих.
Брак інформації про хворобу та шляхи її передачі роблять профілактику неможливою.