понеділок, 23 липня 2012 р.

Вінничани проти гепатиту С


За даними досліджень тисячі вінничан  інфіковані вірусом гепатиту, тож проведення у Вінниці інформаційно-профілактичної акції з нагоди Всесвітнього дня боротьби з гепатитами 28 липня (що відзначається в цей день по всьому світу згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я), спрямованої на покращення рівня обізнаності вінничан щодо цієї проблеми, є надзвичайно актуальною.


Акція буде проводитись за сприяння Вінницького міського гепатологічного центру,  Вінницького обласного наркологічного диспансеру «Соціотерапія», Вінницького обласного центру по боротьбі з ВІЛ/СНІД, Вінницької обласної станції переливання крові проводитиме громадська організація «Злагода», при підтримці МФ «Відродження». Акцію планується провести з 12.00 до 15.00 28 липня біля Вежі по вул. Козицького. О 12.00 – пресс-конференція для журналістів.
Під час акції відбуватиметься розповсюдження профілактичних матеріалів, міні-лекції лікарів, а також швидке тестування на вірусні гепатити у мобільній амбулаторії, що проводитиметься кваліфікованими лікарями у відповідності з методичними рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України. З 25.08. по 30.08 у Вінницькому обласному наркологічному диспансері (Пірогова 109 в) буде проводитись безкоштовне тестування на гепатит усіх бажаючих.
 Представники громадських, міжнародних та державних організацій, науковці, представники ЗМІ та пересічні громадяни України об’єднують свої зусилля щоб звернути  увагу уряду на  вирішення нагальної проблеми – поширення вірусних гепатитів в Україні.
До цього нас спонукає катастрофічна ситуація що склалася в державі щодо рівня захворюваності на гепатити, який в рази перевищує рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію. За ступенем негативного впливу на здоров'я, вірусні гепатити  займають домінуючу позицію в структурі інфекційної патології. Тому профільні фахівці, представники громадських організацій та пацієнтів об’єднуються для вирішення цієї проблеми. Ще  у березні 2011 року розпорядженням №206-р Кабінету Міністрів України була схвалена Концепція Державної цільової соціальної програми з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року. Але далі затвердження  концепції за рік, що минув, жодних зрушень не відбулося.  Ситуація продовжує погіршуватися.
            До теперішнього часу держава не має реальних статистичних даних щодо рівня захворюваності на гепатит В, адже до червня 2009 року в Україні реєструвалися лише гострі форми гепатитів В та С. Згідно з науково-експертними підрахунками, реальна кількість захворювань на гострий гепатит В у 5-6 разів перевищує дані офіційної статистики: на одну зареєстровану форму гепатиту В припадає 5-6 безсимптомних випадків а кількість носіїв вірусу гепатиту В в державі перевищує 1 млн. осіб. Ще більш гостра  ситуація спостерігається навколо захворюваності на гепатит С, оскільки для 80% пацієнтів притаманний безсимптомний  перебіг початку захворювання з подальшим розвитком хронічного процесу, який в половині випадків призводить до інвалідізації, а ще в чверті – до смерті.
            За наявними експертними оцінками ВООЗ в Україні на гепатит С інфіковано біля 3% громадян, що складає близько 1,2 млн. осіб. Проте, за результатами обстеження загального населення у віці 19-35 років рівень захворюваності склав близько 6 %, а під час вибіркового моніторингу груп ризику, інфікованість вірусом гепатиту С серед деяких груп населення значно перевищує середньосвітові показники і досягає 40-60%.  Гепатит С – це наступна епідемія, яка може стати більш серйозною проблемою ніж ВІЛ вже за декілька років.  Важливо і те, що за даними досліджень, лікування на останніх стадіях захворювання коштує в десятки разів вище ніж лікування сучасними лікарськими засобами на ранніх стадіях.
               Досвід провідних держав Європи, Росії, Білорусі та Молдови переконливо свідчить, що для усунення проблем, пов'язаних з гепатитами В і С, необхідно забезпечити реалізацію скоординованої політики у сфері боротьби з цими недугами, у першу чергу в частині своєчасної профілактики, діагностики, реєстрації та забезпечення лікування хворих, шляхом об'єднання зусиль  та ресурсів органів державної влади та громадськості.
Враховуючи викладене, з метою недопущення подальшого погіршення ситуації та переростання епідемії вірусних гепатитів у пандемію, ми закликаємо уряд взяти ситуацію під контроль, сприяти негайному завершенню розробки Державної цільової програми, її затвердженню та забезпеченню виділення відповідного бюджетного фінансування заходів з протидії поширенню вірусних гепатитів. 

Немає коментарів:

Дописати коментар