четвер, 22 вересня 2011 р.

На День міста у Чернівцях планують поінформувати населення про гепатит С.

Допоки у Верховній Раді України не прийняли національну „Програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів”, громадські організації роблять усе можливе щоби полегшити ситуацію із захворюваністю на місцях.
Зокрема у Чернівцях, за словами голови правління міжнародного благодійного фонду „Життя заради життя” Тамари Ліпатової, представники фонду вже звернулися з проханням до начальника головного управління охорони здоровя обласної державної адміністрації Ігоря Шкробанця внести „компонент гепатитів” до обговорення на координаційній раді з питань ВІЛ-СНІДу, туберкульозу та малярії. В усній розмові він пообіцяв це зробити.

середа, 7 вересня 2011 р.

Проект звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України

Звернення
депутатів Тернопільської обласної ради
до Верховної Ради України та
Кабінету Міністрів України щодо необхідності
розробки й затвердження загальнодержавної
цільової програми для забезпечення лікування
хворих на хронічні вірусні гепатити В і С

Актуальність проблеми вірусних гепатитів на сьогоднішній день не викликає сумнівів. Найбільш важким є не стільки саме захворювання, скільки його ускладнення: розвиток цирозу печінки та гепатоцелюлярної карциноми.

Потрібна підтримка уряду

Проект обласної програми «Профілактика, діагностика та лікування вірусних гепатитів В і С на 2012 - 2016 роки» був представлений громадськості краю в останній день літа цього року. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, усього: 10048,0 тис. гривень, у тому числі з обласного бюджету планується залучити сім з половиною мільйонів гривень, а фінансування програми з коштів районних та міського бюджету Тернополя очікується в межах двох з половиною мільйонів гривень.
Серед заходів програми створення комп'ютерного банку людей, які хворіють гепатитами, визначення районів найбільшого розповсюдження гепатитів,  відкриття п'яти міжрайонних гепатологічних кабінетів, впровадження сучасних методів лабораторної діагностики, інформаційно-просвітницька діяльність тощо.
Реалізація програми – зменшення захворюваності на вірусні гепатити, залежить не тільки від рішення депутатів обласної ради виділити кошти у повному обсязі. Необхідна і підтримка уряду. Тому, як заявив депутат Тернопільської обласної ради Павло Федик, він підготував звернення Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України до з проханням прийняти таку ж програму на всеукраїнському рівні. Депутат пропонує сесії облради прийняти це звернення на найближчому засіданні.

понеділок, 5 вересня 2011 р.

Обласна програма «Профілактика, діагностика та лікування вірусних гепатитів на 2012 - 2016 роки»


Загальні положення

Вірусні гепатити є актуальною проблемою охорони здоров’я. Відповідно до даних ВООЗ у світі більше 2 мільярдів осіб інфіковано або перехворіло вірусним гепатитом.
За ступенем негативного впливу на здоров’я населення та масштабами захворюваності вірусні гепатити в Україні займають домінуюче місце в структурі інфекційної патології. До цієї групи інфекційних хвороб належить до 30% захворювань, за винятком грипу та гострих інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів.

ПАСПОРТ Програми «Профілактика, діагностика та лікування вірусних гепатитів в області “Антигепатит” на 2012 – 2016 роки»


1.
Ініціатор розроблення програми: Тернопільська обласна державна адміністрація.
2.
1.     Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми: розпорядження голови ОДА від ХХ.ХХ.2010 № ХХ «Про розроблення Програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів в області на 2011 - 2016 роки».
3.
Розробник програми: Головне управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації.
4.
Співрозробники Програми: ТМО «Нівроку»
5.
Відповідальний виконавець програми: Головне управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації.
6.
Учасники програми: Головне управління охорони здоров’я, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, обласна санепідемстанція, районні державні адміністрації, міськвиконком м. Тернополя.
7.
Термін реалізації програми: 2012-2016 роки.
7.1.
Етапи виконання програми: 2012-2013 рр., 2014-2016 рр.
8.
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми: обласний, міський м. Тернополя, районні.
9.
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, усього: 10048,0 тис. гривень.
9.1.
у тому числі:
- коштів обласного бюджету - 7546,0 тис.гривень;
- коштів районних і міського бюджету Тернополя - 2466,0 тис.гривень;
- коштів інших джерел – 36,0 тис.гривень.

неділя, 4 вересня 2011 р.

Відбулась презентація Тернопільської обласної програми профілактики та боротьби з вірусними гепатитами

31 серпня 2011 року відбулась презентація обласної програми «Профілактика, діагностика та лікування вірусних гепатитів В і С на 2012 - 2016 роки».
Метою представленої програми є зменшення рівня захворюваності населення області на вірусні гепатити В і С, попередження інвалідизації і летальності, пов’язаної з розвитком ускладнень хвороби. За словами головного терапевта Головного управління охорони здоров`я Тернопільської обласної державної адміністрації Лариси Матюк в Тернопільській області рівень захворюваності гострими вірусними гепатитами порівняно з іншими областями України дуже висока. Також присутній на презентації депутат обласної ради Павло Федик повідомив, що одним з найважливіших завдань цієї програми це проведення вакцинопрофілактики гепатиту В дітям і дорослим, медичним працівникам групи ризику, студентам середніх і вищих медичних навчальних закладів, працівникам служб спеціального призначення, хворим гастроентерологічного профілю, перед плановими оперативними втручаннями.