пʼятниця, 28 січня 2011 р.

10 порад для хворих на гепатит С

1. Перш за все переконайтеся у правильності поставленого діагнозу!
Первинний тест на анти – HCV (наявність в крові антитіл до гепатиту С) підтверджується виявленням PHK вірусу (діагностика методом полімеразної ланцюгової реакції, ПЦР). Якщо аналіз на РНК позитивний, необхідно повторити аналіз ще раз - в іншій лабораторії. Лише після двох позитивних результатів ПЦР, можна з великою ймовірністю підозрювати наявність гепатиту С.
2. Заспокойтесь! Це всього лише діагноз, а не смертельний вирок.
Пошкодження печінки відбувається повільно впродовж багатьох років. Однак лікування краще розпочати якомога раніше – ще до того, як гепатит серйозно пошкодить Вашу печінку.
3. Гепатитом С хворіє дуже багато людей, так що Ви не самотні.
Знайдіть людей з такою ж проблемою. Це можна зробити через Інтернет – в мережі багато сайтів, які стосуються цього захворювання. Таку інформацію можна знайти і в соціальних мережах (#hepatitis @FAQhepatitis). Спілкуючись і підтримуючи один одного, обмінюючись новинами в галузі медицини та лікування гепатиту С, Вам буде простіше вирішити свою проблему.
4. Використовуйте прості правила безпеки. Гепатит С передається лише при безпосередньому контакті крові з кров’ю.
Якщо ви інфіковані, то ретельно слідкуйте, щоб Ваша кров не контактувала з кров’ю здорових людей. Гепатит С не ПЕРЕДАЄТЬСЯ при побутовому контакті. Ви нікого не заразите при обіймах, чханні, використанні столових приборів та посуду. Ризик передачі вірусу при статевому контакті невеликий, але його можна знизити ще більше, використовуючи презервативи.
5. Необхідно припинити вживати алкоголь і наркотики.
Це основне чим Ви можете допомогти своїй печінці. Харчування має бути повноцінним та збалансованим. Не перевтомлюйтесь – в організму має бути можливість відновитися. Намагайтесь уникати сезонних застуд та грипу. Своєчасно лікуйте хронічні захворювання. Зробіть вакцинацію від гепатитів А і В, якщо Ви раніше ним не хворіли.
6. Знайдіть хорошого гематолога з практикою лікування гепатитів С.
Попросіть рекомендації у друзів та знайомих, намагайтесь дізнатися думку інших гематологів про призначене Вам лікування. Не застосовуйте ніяких методів лікування (в тому числі без рецептурних, «нетрадиційних» або «альтернативних») без консультації зі своїм лікарем.
7. Лікар має спрямувати Вас на додаткові аналізи та обстеження, які допоможуть оцінити стан Вашої печінки і потребу в антивірусній терапії.
Необхідний мінімум: загальний аналіз крові, АлАТ, АсАТ, ГГТ білібурін загальний, фосфатаза лужна, біопсія або фіброскан чи фібротест. Також варто визначити генотип вірусу. Це допоможе визначити час вашого лікування, оскільки різні гепатити вимагають різної тривалості лікування. На важкість перебігу гепатиту С, генотипи не впивають.
8. Випадки, коли антивірусну терапію потрібно починати негайно, доволі нечасті.
Як правило, лікування може зачекати рік, два і більше: в залежності від стану Вашої печінки. Якщо Ви будете дотримуватися здорового способу життя і приймати препарати призначені лікарем, то можете мінімізувати можливу шкоду від вірусу.
9. Коли є необхідність лікуватися – лікуйтесь.
Ваша мета в антивірусній терапії – домогтися зникнення вірусу гепатиту С із організму. Стандартом комбінованого антивірусного лікування є пегілірованний інтерферон та рибавірин.
10. Живіть повноцінним життям!

Немає коментарів:

Дописати коментар